DKP Sac

DKP Sac Nedir ?

DKP Sac, Levha Haline Dönüştürülen Metalin Ve Kalın Levhaların Haddeleme Yöntemi Yani Silindir Arasından Geçirilerek Üretilen Bir Üründür. İlk Olarak Sıcak Haddeleme İşlemi Yapıldıktan Sonra Düz Yüzeyler İçin ise Soğuk Haddeleme İşlemi Yapılarak Elde Edilir.

DKP Sac Nerelerde Kullanılır ?

Tüm teknik özellikleri sayesinde pek çok farklı sektörde aranan malzemelerden biri haline gelen DKP sac materyaller imalatlarda en önemli ürünlerden biridir. Özellikle DKP sac nerede kullanılır sorusunun yanıtı sıklıkla merak ediliyor. Sac ya da rulo formda üretimi gerçekleştirilen bu malzemeler dayanıklı ev aletlerinin üretiminde en sık kullanılan materyallerin başında geliyor.

Yüksek mukavemet özelliğine sahip olması ile birlikte paslanmaya karşı direnç gösterebiliyor olması da DKP sac malzemeleri benzer materyallerden ayırıyor. Ürünlerin beyaz eşya üretiminde ve aynı zamanda otomotiv sektöründe de yaygın bir şekilde kullanıldığını belirtebiliriz.  Otomotiv sektörünün önemli materyallerinden biri olması yüksek derecede bükülebilir özellik taşımasından kaynaklanıyor.

Ürünlerin 0,25 mm ila 2,00 mm arasında değişen kalınlıklarda üretilebildiğini söyleyebiliriz. Bu materyallerin kullanım alanlarına şu örnekleri verebiliriz:

  • Otomotiv sektörü
  • Beyaz eşya üretimi
  • Dayanıklı ev aletleri üretimi
  • Isıtma sistemlerinin üretimi
  • Ofis mobilyası üretimi

Tüm bunların yanı sıra farklı üretim tekniklerinde de DKP sac malzemelere yer veriliyor. Bir anlamda derinlemesine eğirme gerektiren tüm alanlarda yaygın bir şekilde kullanıldığını söylemek mümkündür.

DKP Sac Özellikleri Nelerdir ?

DKP saclar farklı özelliklere göre üretimi yapılmaktadır. Bu üretimler kullanılacağı sektöre ve alana göre değişiklik göstermektedir. Üretimi yapılan DKP sacların tasarımı özellikleri alıcıya göre yapılabilir. İhtiyaca göre bu farklı tasarımlardan biri seçilerek alım yapılabilir. Teknik anlamda ise ürün standart ölçülere göre üretilse de üretici firmadan talep edilerek farklı özelliklere sahip ürünleri de sipariş verme imkânı bulunmaktadır.

Sac malzemeleri özellikleri açısından birçok gruba ayrılmaktadır. Her bir farklı çeşidin kendine has özellikleri ve yapısı bulunmaktadır. HRP sac, teneke sac, galvaniz sac, DKP sac ve aluzink sac olarak çeşitlendirilen saclar arasında en fazla kullanım alanına sahip olan ve kolay şekillendirilebilme sayesinde en fazla talep gören sac türü, DKP saclardır. Bu sac türü, üretim aşamasındayken farklı boyutlarda tasarlanabilir. Alıcının isteğine göre 0,2-2mm arasında üretimi sağlanabilir. Kullanılan alana ve ihtiyaca göre bu iki kalınlık arasında istenilen kalınlığa göre üretimi yapılır. Kalınlık haricinde farklı kullanımlara göre istenilen şekilde düz levha veya rulo haline getirilmiş levha olarak da üretim sağlanabilir.

DKP sac, alıcının isteğine göre farklı kalınlıklarda yapılabildiği gibi istenilen kg türlerinden de satışı kolayca yapılabilmektedir. Alıcının isteğine göre 1000*2000, 1200*2400, 1250*2500, 1500*3000 şeklinde kg üzerinden satış işlemi yapılabilir.

DKP sac kolay şekil verilebilmesi sayesinde, birçok alanda kullanılabilir. Bu nedenle çok fazla tercih edilir.